• beautyandthetrip

Majówka w Neapolu - miejsca które warto odwiedzić


Cześć…… Majówka jest już tuż, tuż więc postanowiliśmy podzielić się z Tobą naszymi doświadczeniami z podróży, która odbyła się w zeszłym roku pod koniec kwietnia i początku maja. Być może skorzystasz z naszego planu podczas planowania swojej majówki. Przedstawiamy jeden z najpopularniejszych miejsc we Włoszech.


Neapol i Region Kampanii....


Dojazd do i z lotniska jest łatwy, możesz wziąć ALIBUS do miasta, a stamtąd metrem. My jednak mieliśmy to szczęście, że apartament, który wynajęliśmy za pomocą AIRBNB, znajdował się 15 minut spacerem od głównego dworca kolejowego - Piazza Garibaldi. Co prawda nie spędzaliśmy dużo czasu w Neapolu, ponieważ byliśmy w mieście przez 5 dni, ale wykorzystywaliśmy na maksa lokalizację w której się znajdowaliśmy. Korzystaliśmy z popularnego pociągu ekspresowego - Campania, aby każdego dnia podróżować do nowych miejsc. Podczas naszej wizyty odwiedziliśmy Pompeje, Salerno, Sorrento, Amalfi (chcieliśmy pojechać do Ercolano, i wejść na Wezuwiusza i pobliskie wyspy - ale w te dni kiedy mieliśmy się tam wybrać pogoda nam nie dopisała i musieliśmy zmienić plany). Kampania Express jest pociągiem bardziej dostosowanym do turystów, ponieważ jest szybszy, zatrzymuje się tylko na wybranych stacjach - „przystanki turystyczne” - i jest stosunkowo wygodniejszy niż kursujące tam pociągi regionalne. Płacisz o kilka euro więcej, ale podróżuje się przyjemniej i bardziej komfortowo.


Pierwszy dzień spędziliśmy w Sorrento, pięknym, bardzo turystycznym miasteczku śródziemnomorskim. Rano wsiedliśmy do pierwszego pociągu, i dotarliśmy na miejsce po około 1,5 godziny. Na miejscu przywitała nas oceaniczna woda oraz malownicze klify, które znikają w morzu - widoki całkowicie spełniły nasze oczekiwania. Jest trochę bardziej „turystyczny” niż Neapol; płacisz dodatkowe euro lub dwa za prawie wszystko, ale jest to absolutnie tego warte. Miasteczko jest na tyle małe, że najlepszą metodą do zwiedzania jest pokonywanie odległości na własnych nogach.

Pompeje były naszym następnym przystankiem. Zarezerwowaliśmy sobie wycieczkę z przewodnikiem (w języku angielskim), ten pomysł okazał się lepszy niż się spodziewaliśmy, opowieści Pani przewodnik były bardzo obfite w informacje i ciekawostki więc słuchaliśmy z zaciekawieniem. Jak pewnie słyszałeś Pompeje były jednym z miast, które zostały całkowicie zniszczone podczas erupcji wulkanu Mt. Wezuwiusz. Historia jest tam dosłownie zachowana w tak piękny sposób, że trzeba to zobaczyć na własne oczy, aby w to uwierzyć. Chcieliśmy jeszcze odwiedzić Ercolano i Wezuwiusz, ale zaczęło padać i wejście na Wezuwiusza było zamknięte więc wróciliśmy do Neapolu.
Następnym przystankiem było Salerno i Amalfi. Jest wiele sposobów aby się tam dostać. Są autobusy, które kursują z Sorrento według ustalonego harmonogramu, ale dotarcie tam zajmuje dużo czasu, również droga jest bardzo kręta i przynajmniej dla nas kilka godzin w autobusie na takiej drodze nie wchodziło w grę. W naszym przypadku najlepszą opcją był prom z Salerno. Pierwszym pociągiem wyruszyliśmy rano z Neapolu, by dostać się do Salerno, a następnie kupiliśmy bilet na pierwszy prom. Warto wspomnieć, że pociąg jedzie do Salerno bardzo blisko wybrzeża Morza Śródziemnego więc to dodatkowa atrakcja z pięknymi widokami, można zobaczyć po drodze wiele małych wiosek. Amalfi jest po prostu niesamowicie piękne, małe miasteczko tuż przy wybrzeżu. Budynki po prostu znikają w błękitnej wodzie, bardzo romantyczne miejsce. Jest tam dość drogo, czego się spodziewaliśmy po tym miejscu. Spędziliśmy tam 6-7 godzin. Spacerowaliśmy wzdłuż wybrzeża, skosztowaliśmy tamtejszej kuchni, oczywiście zrobiliśmy mnóstwo zdjęć.


Dzień 4 zaczął się od deszczu, więc postanowiliśmy zostać w Neapolu. Udaliśmy się do Castel Nuovo, wspaniałego zamku i muzeum tuż przy porcie w Neapolu. Niektóre z zabytków pochodzą z XIV wieku. Istnieje kilka wycieczek z przewodnikiem, które zabiorą Cię do podziemnych grobowców, możesz wejść do tych obszarów tylko pod nadzorem przewodnika. Następnie udaliśmy się do Starego Miasta, zrobiliśmy zakupy po drodze na pchlim targu.

Nasz ostatni dzień…pogoda znowu nam nie sprzyjała. Jednak kiedy jesteśmy na wakacjach to pogoda nam nie straszna więc znów wzięliśmy poranny pociąg do Sorrento, zatrzymaliśmy się w pięknej restauracji, kosztowaliśmy wyśmienitego jedzenia i zrobiliśmy wiele zakupów. Czekoladki o smaku cytryny i limonki są tam po prostu niesamowite.Ogólnie rzecz biorąc, Neapol i region Kampanii są fantastyczne do zwiedzania na długi lub krótki pobyt. Neapol wymaga od zwiedzającego trochę czasu, ponieważ jest tak ogromny i jak w przypadku wszystkich dużych miast ma swoje problemy, a mianowicie - ruch uliczny, zanieczyszczenie, brudne ulice, ale można się przyzwyczaić jak do wszystkiego. Pobliskie „turystyczne” miejsca mogą być nieco drogie, ale malownicze krajobrazy są wystarczającym powodem, aby je odwiedzić. Ludzie są bardzo ciepli i gościnni, trzeba jednak zwrócić uwagę, że ciężko jest się z nimi porozumieć w języku angielskim, odpowiadają najczęściej po włosku. Nie zdziw się jak w restauracji na paragonie zobaczysz dodatkowych kilka euro - włosi doliczają sobie za serwowanie dań do stolika. Pizza jest jedną z najlepszych, jeśli nie najlepsza, jaką kiedykolwiek próbowaliśmy.


Planujemy odwiedzić Neapol jeszcze raz, tym razem Wyspy Capri, Ischia i Procida, więc bądźcie na bieżąco.


Miłego dnia!

Beauty and the Trip!


435 wyświetlenia
  • Instagram Social Icon
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon

©2019 by beautyandthetrip.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now